kadınlar günü...

>> 7 Mart 2008 Cuma


Hepimizin kadınlar günü kutlu olsun...

Bu konu hakkında çok şey yazılıp söylenebilir.Kızlarımızı okutalım,eğitim şart,meslek sahibi olmayan kadınlar daha çok mağdur vs.vs.zaten bir haftadır tüm tv ve radyo kanallarında bunlardan bahsediliyor.Bir okadar da canlı yayına katılan ya da telefonla bağlanan dayak yiyen kadın çıkıyor bu programlara. Tüm bunların işe yarayıp yaramadığı tartışılır çünki okuduğu, eğitim aldığı meslek sahibi olduğu halde , yine aynı derece eğitimli kocasından dayak yiyen ve buna boyun eğen kadınlarda var.

Bu sorun toplumda profesyonel yardım almayan -alamayan sorunlu insanların artması ile doğru orantılı belkide.

Ben erkeklerin kadınlardan çok daha fazla eğitime ve yardıma ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum.Çözümlerden hiç birinde, erkeklerin neden bu tür davranışlar sergilediği ve nasıl yardım edilebileceği konusuna değinilmiyor.

Mutlaka ki düzeltilemeyecek boyutta piskopat insanlarda vardır.Ama sağlık kurumlarının da desteği ile toplumun pisikolojik destek almasını kolaylaştırmak ve daha sağlıklı bireyler oluşturmak mümkündür.

Bu arada Tekirdağ belediyesinin Halk Eğitim Merkezinde açtığı bir kurs var.Evli bayanlar ya da yeni evlenecek gençler için bir kurs, aile ,çocuk yetiştirme vs. konularında.Destekliyorum ve daha kapsamlı ve erkeklerinde katılacağı hatta zorunlu tutulacağı :) kursların faydalı olacağını düşünüyorum...

Tekrar Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu olsun......

0 söyleycek sözüm var.:

  © Free Blogger Templates Autumn Leaves by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP